Hodvábna maska na spanie: Trend, ktorý právom ovládol svet.

Tip pre Vás:

Vypočujte si viac o Spánku, Zdraví a o Mozgu v našom odbornom Podcaste Spi a Ži.

Hodvábne masky na spanie ovládli svet. Všade v časopisoch a videách môžete vidieť rôzne celebrity ako sa prebúdzajú s maskou na spanie. Je to len trend alebo je naozaj maska na spanie tak výnimočným spoločníkom na ceste ku kvalitnému spánku a krásnemu, sviežemu vzhľadu?

Hodvábne masky na spanie sa stali obľúbeným doplnkom pre tých, ktorí túžia po kvalitnom a nerušenom spánku, krásnej a žiarivej pokožke a očiach bez opuchov a začervenania. V tomto článku sa pozrieme na všetko, čo by ste mali o hodvábnej maske na spanie vedieť. Dozviete sa, ako taká spacia maska ovplyvní váš život a na konci článku pre vás máme pripravený aj skvelý darček.

Prečo si vybrať hodvábnu masku na spanie?

Výhody hodvábnej masky na spanie

Komfort a luxus

Hodváb je známy svojou jemnosťou a luxusným pocitom na pokožke. Používanie hodvábnej masky na spanie vám poskytne neprekonateľný komfort, ktorý zlepší kvalitu vášho spánku, kože a zdravie vašich očí. Niet divu, že sa spacie masky stali hitom po celom svete.

Ochrana pokožky

Hodvábne masky sú ideálne pre citlivú pokožku, pretože sú hypoalergénne a jemné k pleti. Zabraňujú treniu a podráždeniu, čo je častý problém pri iných materiáloch. Navyše vytváraju aj bariéru medzi vašimi očami a roztočmi či inými alergénmi. Ak sa budíte ráno s opuchnutými očami – skúste to raz s maskou na spanie. Uvidíte tie zmeny.

Redukcia vrások

Morušový hodváb nepohlcuje hydratáciu, čo pomáha udržiavať všetky krémy a séra na vašej koži. Vďaka tomu všetko, čo si nanesiete večer na tvár, na nej aj ostáva. Morušový hodváb je navyše veľmi jemný a kĺzky. Neotláča sa a nekrčí vašu kožu.

Lepšia kvalita spánku

Používanie hodvábnej masky na spanie pomáha blokovať svetlo, čo je dôležité pre hlboký a nerušený spánok. Maska na spanie pôsobí pre náš mozog a nervový systém upokojujúco. Môžete ju využiť aj počas stresového obdobia na oddych, meditáciu alebo ak chcete nachvíľku uľaviť očiam od neustáleho pozerania.

Porovnanie s inými materiálmi

Bavlna vs. hodváb

Bavlnené masky sú síce bežnejšie a dostupnejšie, ale nemajú také vlastnosti ani výhody pre pokožku ako hodvábne masky. Bavlna do seba ľahko absorbuje vlhkosť, čo môže spôsobiť suchosť pokožky a “vsiaknutie” vašej večernej rutiny do tohto materiálu. Zároveň je drsnejšia ako morušový hodváb (menej citlivá ku koži) a vo všetkých pozitívnych vlastnostiach za hodvábom výrazne zaostáva. Viac sa na koži otláča a rýchlejšie sa v nej množia baktérie – čo je v okolí očí nežiadúce.

Syntetické materiály vs. hodváb

Syntetické materiály, ako je polyester, majú obmedzenú priedušnosť, čo prispieva k nadmernému poteniu a podporuje to rast bakteriálnych kolónií. Tieto vlastnosti robia polyester nevhodným pre citlivú pokožku, obzvlášť v oblasti očí a ich okolí. Naopak, morušový hodváb vyniká svojou priedušnosťou a schopnosťou udržiavať optimálnu teplotu pokožky, antibakteriálnymi a antialergickými vlastnosťami. Na svete nenájdete vhodnejší materiál pre kožu a celkové zdravie.

Ako si vybrať správnu hodvábnu masku na spanie?

Dôležité faktory pri výbere

Kvalita hodvábu

Pri výbere hodvábnej masky je dôležité zamerať sa na kvalitu hodvábu. Morušový hodváb je považovaný za najkvalitnejší a najjemnejší typ hodvábu, ktorý poskytuje maximálny komfort. My naše hodvábne produkty vyrábame už od samého začiatku z morušového hodvábu najvyššej kvality 6A grade, 22 momme. Naše produkty sú dokonca šité v čínskej provincií, v rodinnej firme, ktorá patrí k svetovej špičke v rámci produkcie a výroby morušového hodvábu a produktov z neho. Už dlhé roky sme spoľahlivým e-shopom, ktorý vám prináša morušový hodváb najvyššej možnej kvality.

Veľkosť a tvar

Veľkosť a tvar masky by mali byť prispôsobené vašej tvári, aby zabezpečili, že maska bude pohodlne sedieť a účinne blokovať svetlo. Naše masky sú vďaka prispôsobiteľnej veľkosti a suchému zipsu univerzálne a sadnú tak mužom, ženám a aj deťom. Navyše sú UNISEX.

Farba a dizajn

Farba a dizajn môžu byť tiež dôležitými faktormi, najmä ak plánujete masku používať aj počas cestovania. Vyberte si farbu, ktorá vám vyhovuje. Dizajn našej masky na spanie je geniálny – minimalistický, štýlový a zároveň elegantný. Naše masky sme sa snažili urobiť tak, aby ste v nich vyzerali dobre, aby ste sa v nich za seba nehanbili a aby ste ich mohli použiť aj počas cesty v lietadle či vo vlaku. Na výber máte u nás 2 farby: Boss Black (univerzálna, minimalistická čierna klasika) a Silky Caramel (luxusná, elegantná, svetlá). Nakombinovali sme farby tak, aby ste si ich navzájom s partnerom nemýlili a aby ste mali na výber tie najlepšie farby v tmavej aj svetlej variácií.

spacia maska pes 1

Vplyv na kvalitu spánku a celkové zdravie

1. Tma, uvoľnenie pre oči, kvalitnejší spánok a melatonín

 • Blokovanie svetla: Významnou výhodou masky na spanie je to, že blokuje okolité svetlo a chráni vás pred svetelným smogom. Maska vám vytvára 100% tmu počas spánku, ktorá je hlavným piliérom kvalitného spánku. Tma zabezpečí viac melatonínu, lepší oddych a regeneráciu. Dokonca aj vaše oči si viac oddýchnu od celodennej vizuálnej prestimulovanosti.
 • Lepší REM spánok: Tmavé prostredie podporuje aj hlbší a dlhší REM spánok, čo je kľúčové spracovanie zážitkov a emócií z predchádzajúceho dňa.

2. Cirkadiánne rytmy

 • Regulácia cirkadiánnych rytmov: Tmavé prostredie, ktoré maska na spanie vytvára môže zvýšiť produkciu melatonínu, hormónu, ktorý reguluje spánkový cyklus a môže vám aj pomôcť synchronizovať cirkadiánne rytmy.
 • Lepšie zaspávanie: Blokované svetlo a pocit príjemného tlaku na oči pomáha nášmu mozgu uvoľniť sa a vám tak rýchlejšie zaspať.

3. Pomoc pri nespavosti

 • Pokojné prostredie: Používanie masky na spanie vytvára pokojnejšie a menej rušivé prostredie, čo môže zlepšiť určité prejavy nespavosti – najmä, ak máte príliš ľahký spánok, často sa budíte alebo vás rušia ľudia, s ktorými zdieľate spálňu.
 • Zlepšenie spánkových návykov: Maska na spanie môže byť skvelou súčasťou vašej spánkovej hygieny najmä v stresujúcom období, pri cestovaní a v lete.

4. Zníženie stresu a úzkosti

 • Relaxačný efekt: Tmavé a pokojné prostredie pomáha znižovať hladiny stresu a úzkosti, ktoré sú “nepriateľom” dobrého spánku. Tmavé a pokojné prostredie pomáha znižovať aktivitu sympatického nervového systému a podporuje aktivitu parasympatického nervového systému – takže “oddychového režimu tela”. Nadmerné svetlo v noci pôsobí ako stresor, ktorý aktivuje sympatický nervový systém. Ten zvyšuje hladiny kortizolu, stresového hormónu. Zvýšené hladiny kortizolu narúšajú architektúru a kvalitu spánku. Tma je počas spánku žiadaná. Tma a pocit bezpečia môžu pomôcť pri upokojení nervového systému.
 • Zlepšenie nálady: Kvalitný spánok prispieva k lepšej celkovej nálade a psychickej pohode. Maska na spanie síce nie je všeliek na problémy so spánkom, no pri správnom využití vie byť užitočným pomocníkom.

5. Pomoc pri migrénach a bolestiach hlavy

 • Redukcia spúšťačov: Jedným z hlavných spúšťačov migrény je citlivosť na svetlo (fotofóbia). Používanie masky na spanie môže pomôcť minimalizovať tieto spúšťače. Rovnako tak aj pri miernejších bolestiach hlavy – tma, pocit príjemného tlaku a chladivý efekt masky môžu pôsobiť upokojujúco na nervový systém.

7. Praktické výhody a využitie masky na spanie

 • Cestovanie: Masky na spanie sú obzvlášť užitočné pri cestovaní, najmä počas dlhých letov alebo pri prispôsobovaní sa novým časovým pásmam.
 • Flexibilita spánkového prostredia: Masky na spanie vám umožňujú vyspať sa aj v prostrediach, kde nie je možné dosiahnúť tmu a úplne eliminovať svetlo (niektoré krajiny, hotelové izby, spánok počas dňa).

Najlepší benefit na záver a naozaj odporúčam rozkliknúť štúdiu!!! 🙂

8. Maska na spanie vám zlepšuje pamäť, výkon a produktivitu

Štúdia nám ukázala, že nosenie spacej masky môže významne zlepšiť pamäť a váš výkon v nasledujúci deň. Spacia maska poskytuje jednoduchý, lacný a neinvazívny spôsob, ako môžete zlepšiť kvalitu spánku a zvýšiť váš denný výkon. Nosenie masky na spanie má veľký prínos pre denné aktivity, ktoré vyžadujú učenie sa a rýchle reakcie, čo sa môže priamo odraziť na efektivite vašej práce a mentálneho výkonu.

Nie je úžasné, že takáto malá investícia prináša také veľké výsledky? Buďte o krok vpred. Využívajte masku na spanie a ukážte čo dokážete.

Recenzie zákazníkov na náš morušový hodváb

Recenzie na naše hodvábne produkty sú veľmi pozitívne.

recenzia maska na spanie

Kde kúpiť hodvábnu masku na spanie?

Online obchody

No predsa u nás :). Na našej spánkovej platforme sa zameriavame výlučne na spánok. Každý jeden produkt, ktorý u nás vidíte vyberáme pod dohľadom odborníčky na spanie. Naše masky sú naozaj doladené do detailov. Čaká vás 100% pohodlnosť a funkčnosť. Navyše vieme, že v rámci kvalitného spánku sú dôležité aj prospešné emócie a mentálny stav človeka. Práve preto na našej hodvábnej maske na spanie nájdete jednu špeciálnu vec, ktorú sme si samy vymysleli, navrhli a dali vyšiť. Každá maska obsahuje špeciálne afirmačné slovíčko: “vďačnosť“.

Naša spacia maska z morušového hodvábu je unikátna

Vďačnosť je úžasná emócia, ktorá pozitívne ovplyvňuje naše zdravie a pohodu. Precíťovanie vďačnosti vám môže významne zlepšiť kvalitu spánku, znížiť stres a úzkosť, a tým prispievať k hlbšiemu a pokojnejšiemu spánku. Práve večer pred spaním je ten správny čas na to, aby sme sa zastavili, poďakovali za náš život a šli spať s pozitívnejšími myšlienkami. Toto mentálne nastavenie je dobrým základom pre kvalitný spánok a pokojné sny.

Naša maska má preto na sebe vyšité toto slovo. Bude vám navždy pripomínať s akým pocitom máte zaspávať.

Navyše, ako už dobre poznáte, na výrobu našich hodvábnych produktov požívame prémiový morušový hodváb najvyššej kvality 6A grade 22 momme. Tento hodváb milujete už 6 rokov a stále si ho aj po takomto čase neviete vynachváliť.

Hodvábna maska na spanie ako darček

Prečo je hodvábna maska ideálny darček?

Hodvábna maska na spanie je skvelým darčekom pre vašich priateľov a rodinu hneď z niekoľkých dôvodov. Po prvé, je to praktický a luxusný doplnok, ktorý ocení každý, kto si potrpí na kvalitný spánok a kto sa rád stará o svoju pleť. Po druhé, naša maska na spanie druhej generácie je tak univerzálna, že sadne úplne každému – nemôžete sa ňou trafiť vedľa. Vďaka suchému zipsu si jej veľkosť viete plnohodnotne regulovať a zároveň je dostatočne veľká na to, aby sadla na každý typ tváre a vlasov. Po tretie, vždy jej viete nájsť využitie: poskytuje úľavu namáhaným očiam, zlepšuje kvalitu spánku, uľavuje pri vizuálnej prestimulovanosti, pomáha pri cestovaní, chráni oči pred svetelným smogom, uľavuje pri bolestiach hlavy, migrénach a dokonca ju využijete aj v prípade ak vás trápia sezónne alergie.

Ako ju pekne zabaliť?

Pre elegantné balenie nemusíte robiť nič navyše – naše masky sú balené v nádhernej darčekovej krabičke, ktorá bola vytvorená profesionálnym grafikom. Na obale nájdete krásne odkazy, zlatý rez a množstvo iných významných prvkov.

maska na spanie 1

Prianie, s ktorým môžete masku darovať – skopírujte si ho!

Milý/Milá [ako sa volá ten, koho idete obdarovať?],

keď som vyberal/a túto masku na spanie, myslel/a som na teba a na tvoje zdravie. V dnešnom rýchlom a hektickom svete často zabúdame na to najzákladnejšie a zároveň najdôležitejšie – kvalitný a pokojný spánok. Bez dostatočného odpočinku je ťažké čeliť každodenným výzvam s úsmevom a energiou.

Táto maska na spanie je malý darček s veľkým úmyslom. Chcem ti ňou pripomenúť, že si zaslúžiš chvíle úplného pokoja a oddychu. Každú noc, keď si ju nasadíš, želám si, aby ťa obklopil pocit bezpečia a pohodlia, ktorý ti umožní hlboký a regeneračný spánok. Prajem ti sny plné krásnych okamihov, kde sa tvoje najtajnejšie túžby stávajú skutočnosťou.

Viem, že dni môžu byť náročné, plné stresu a povinností. Preto verím, že táto maska ti pomôže získať spánok, ktorý potrebuješ na to, aby si každé ráno vstával/a s pocitom odpočinutia, sviežosti a pripravený/á na nové výzvy.

Spánok je základom nášho zdravia, šťastia a celkovej pohody. Prajem ti, aby každý deň, ktorý začneš po skvelom spánku, bol plný úsmevov, energie a nezabudnuteľných zážitkov. Uži si tieto chvíle oddychu a nech ti prinášajú len to najlepšie.

S láskou a úprimným prianím všetkého dobrého,
[tu dopíšte meno Vami obdarovanej osoby]

Myslíme, že teraz už máte dokonalý darček. Využite ešte našu zľavu a urobte niekomu krájší deň.

Darček pre Vás 🙂

Hodvábne masky na spanie predstavujú luxusný a praktický doplnok, ktorý môže výrazne zlepšiť kvalitu vášho spánku a pomôcť vám pri oddychu a relaxácií. Ak máte unavené oči a trápia vás časté bolesti hlavy aj v týchto prípadoch môže byť maska na spanie dobrým priateľom. Výber kvalitnej hodvábnej masky je investíciou do vášho zdravia a pohody. Aby sme vám vaše noci a dni ešte viac spríjemnili, máme pre vás pripravený darček. Využite tento kupónhodvabnamaska10” a kúpte si vašu prvú hodvábnu masku na spanie s úžasnou zľavou.

Vaše otázky:

Sú hodvábne masky hypoalergénne? 

Áno, naše morušové hodvábne masky na spanie sú prirodzene hypoalergénne a vhodné aj pre ľudí s citlivou pokožkou alebo alergiami. Dokonca sú vhodné aj ak máte citlivé oči, alergické svrbenie alebo ekzémy v očnom okolí.

Ako dlho vydrží hodvábna maska? 

Pri správnej starostlivosti môže hodvábna maska na spanie vydržať kľudne niekoľko rokov, pričom si zachová svoje vlastnosti a benefity. Dôležité je, aby ste ju prali odporúčaným spôsobom, nesušili na priamom slnku (alebo priamo na radiátore) a nežehlili priamým kontaktom so žehličkou.

Môže hodvábna maska pomôcť pri migrénach?

 Hodvábne masky môžu pomôcť zmierniť prejavy migrény tým, že blokujú svetlo a poskytujú jemne chladivý pocit na pokožke. Ak chcete, hodvábnu masku na spanie môžete vložiť v ochrannom vrecku na pár minút do chladničky. Poskytne vám tak extra chladivý pocit. Prečo môže maska na spanie pomôcť pri migrénach sa dočítate aj tu.

Aký je rozdiel medzi hodvábom a saténom? 

Hodváb je prírodný materiál vyrobený z proteínových vlákien. Satén je tkanina, ktorá je charakteristická svojím tkaním – nie je to materiál! Mnoho ľudí nevie, že satén je typ tkania. Ľudia si ho často zamieňajú s látkou/materiálon. Môžete sa stretnúť s tým, že bude niečo označené ako “satén”. To však nehovorí nič o pôvode látky, z ktorej je saténové tkanie vytvorené. Satén je tkanina, ktorá môže byť vyrobená z rôznych materiálov vrátane hodvábu, nylonu alebo polyesteru. Ak niekde nájdete štítok s označením “satén”, s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o polyester.

Kde môžem kúpiť hodvábnu masku na spanie? 

Hodvábne masky na spanie máme pre vás aj my na našom spánkovom e-shope. Masky sú špeciálne navrhnuté našou spánkovou biologičkou, otestované a schválené. Ak hľadáte dokonalú masku na spanie, pozrite sem.

Ako sa mám starať o hodvábnu masku na spanie? 

Odporúčame vám pravidelné ručné pranie v jemnom čistiacom prostriedku, ktorý je určený priamo na hodváb. My milujeme tento. Sušenie na vzduchu v tieni predĺži životnosť vašej masky a udrží ju čistú a lesklú dlhodobo. Dôrazne odporúčame, aby ste na masky nepoužívali žiadne bielidlá, pracie prostriedky (ktoré nie sú určené priamo na hodváb), mydlá na pranie a iné chemické prípravky. Hodváb je proteínové vlákno a prostriedky obsahujúce enzýmy by mohli vlákna poškodiť.

Viac článkov z kategórie "Veda o spánku"