FAQ – často kladené otázky


Aké ponúkate MOŽNOSTI PLATBY?

Platiť môžete rôznymi spôsobmi : Dobierkou pri doručení tovaru, priamou platbou na bankový účet alebo prostredníctvom bezpečnej platobnej brány.

Prečo mi nefunguje platba kartou ? Prečo nedokážem zaplatiť kartou?

Dôvodov môže byť niekoľko:

Platobné limity – príčinou môže byť limit, ktorý máte nastavený na Vašej karte – vo svojej banke/internet bankingu. Uistite sa, že neprekračujete tento limit objemovo (t.j.skontrolujte si najmä limity na karte, maximálnu povolenú čiastku za jednu transakciu, limit pre internetovú platbu či celkový denný limit), ale ani počtom platieb (skontrolujte si povolený počet transakcií za jeden deň).
Chybne zadaný údaj – všetci občas urobíme chybu. Skontroluj si prosím, či sú všetky údaje správne. Zamerajte sa na údaje ako je číslo karty, expirácia, CVV/CVC kód a 3DS kód.
Zatvorený prehliadač – potom, čo objednávku zaplatíte, nezatvárajte ešte prehliadač a počkajte na potvrdenie o úspešnom uhradení objednávky. Platba sa inak nemusí stihnúť spracovať.
Tlačidlo späť – akonáhle objednávku zaplatíte, neklikaj prosím na tlačidlo späť a počkajte na potvrdenie o úspešnom uhradení objednávky. V opačnom prípade sa platba nemusí stihnúť spracovať.
Platba zamietnutá – v tomto prípade odporúčame kontaktovať Vašu banku, ktorá Vám poskytne zdôvodnenie, prečo bola platba zamietnutá (nedostatočné finančné prostriedky, nedostatočné 3D Secure overenie a pod.)

Čo je 3D Secure?

Služba 3D Secure je moderný internetový spôsob platenia kartou s najvyššou možnou ochranou. Dreamlove tento spôsob bezpečného nákupu podporuje, avšak protokol 3D Secure môže každá banka spracovávať odlišne. Vo väčšine prípadov dostanete na svoj mobilný telefón jednorazové heslo. Niektoré banky, najmä zahraničné, napr. považujú za 3D Secure overenie položenia osobné bezpečnostné otázky. V prípade problémov s overením platby kontaktujte svoju banku. Dreamlove, ako obchodník, nemá na overenie platby vplyv.

ČO je to momme ?

Momme je veličina, ktorá určuje „kvalitu hodvábu“. Ide konkrétne o to, že čím je momme vyššie číslo tým viac jednotlivých hodvábnych nití bolo použitých na meter štvorcový látky. 1 momme predstavuje 4,340 gramu na meter štvorcový látky. A čím je vyššie momme tým je hodnota hodvábu vyššia, pretože počet hodvábnych nití je väčší na meter štvorcový látky, čo znamená viac hustejšie tkaný hodváb a väčšia gramáž celkového hodvábu. My používame, okrem limitovaných letných edícií, momme až 22, čo predstavuje, že na kus látky bolo použitých až približne 600 hodvábnych nití. Preto majú naše produkty vyššiu hodnotu , najmä čo sa obchodného artiklu týka, dlhšiu životnosť atď..
V podstate, čo sme stihli odpozorovať, bežný nakupujúci si rozdiel medzi 19 momme ( 300 – 350 nití)  a 22 momme hneď nevšimne, no ani na tomto nechceme šetriť pretože „bojujeme“ za férový obchod – chceme ponúkať 100% pre našich zákazníkov a najvyššiu kvalitu.

Odstúpenie od kúpnej zmluvy

Kupujúci má právo po prevzatí tovaru v rámci lehoty na odstúpenie od zmluvy tovar rozbaliť a odskúšať, aby zistil vlastnosti a funkčnosť tovaru, nemá však právo začať tovar používať a po niekoľkých dňoch vrátiť predávajúcemu. Tovar použitý vo väčšom rozsahu ako postačuje na jeho odskúšanie vrátiť nie je možné.

Tovar musí byť dodaný v pôvodnom stave a nepoškodený. Je možné vrátiť len tovar, ktorý: