Spánok

Spánok je záhadný fyziologický stav, ktorý nám umožňuje regenerovať a obnoviť naše telo a myseľ. Rozdeľuje sa do dvoch hlavných fázNREM (nespanie s rýchlym okom) a REM (rýchly očný pohyb), ktoré sa striedajú v spánkovom cykle.
V NREM fáze mozog synchronizovane tancuje a vykonáva dôležité úlohy v pamäti a učení. Potom nasleduje REM fáza, kedy u nás ožívajú sny. Tieto sny sú vyrazom našej kreativity. Okrem toho sú procesy týkajúce sa snov a aj samotná REM fáza dôležité pre psychickú pohodu.

Spánok je nevyhnutný pre náš nervový systém a našu celkovú pohodu. Je to dobrodružstvo, na ktoré sa naše telo a myseľ každý večer tešia. To je čas, keď si naša organizácia, naša biologická mašinéria, berie dovolenku od vonkajšieho sveta a začína svoju vnútornú opravu. Mozog sa stáva vlastným majstrovským dielom, čistiac a triediac všetky informácie, ktoré sme počas dňa nazbierali.Spánok je ako také dokonalé obnovenie tela a regenerácia mysle. Opravuje technické chyby v tele a nabíja nás energiou na nový deň. Je nevyhnutný a jeho nedostatok môže mať negatívne dôsledky na naše zdravie a výkon.
Preto si vážme tento dar a dbajme na náš spánkový režim rovnako ako na iné základné potreby. Spánok nám poskytuje nádej a energiu pre každý nový deň, tak mu dajme to, čo si zaslúži.

Okuliare blokujúce modré svetlo bez dioptrií
Okuliare blokujúce 100 % modrého a zeleného svetla

20.00

Najlepší čaj na spanie
Najlepší čaj na spanie

6.90

Spánkový Zápisník

18.90