Maska na spanie, jej výhody a prečo ju používať

Tip pre Vás:

Vypočujte si viac o Spánku, Zdraví a o Mozgu v našom odbornom Podcaste Spi a Ži.

Spánok nevykompenzujete. Nehľadajte spôsoby ako spať čo najmenej a zdravo fungovať. Nedostatočný spánok negatívne ovplyvňuje mozgové funkcie, merateľne spomaľuje vašu produktivitu a okrem iného vám zvýrazňuje kruhy pod očami.

1. Maska na oči na spanie vám pomôže dosiahnuť zdravý a hlboký spánok.

Táto užitočná pomôcka pomáha aj ľudom, ktorí trpia nespavosťouUpravuje spánkové prostredie – spánková hygiena dostáva nový rozmer. Vytvára vám dokonalé podmienky na spánok.

2. Táto jednoduchá pomôcka instantne zlepšuje spánok.

Pohodlne zakryje oči a vytvorí 100% tmu, ktorá okamžite zachraňuje vašu tvorbu melatonínuMelatonín je „spánkový hormón“ ( pretože jeho vyššie hladiny vám pomáhajú zaspať), ktorého tvorba závisí od tmy počas spánku. Naše telo si ho za ideálnych podmienok vytvára prirodzene. Produkuje sa v epifýze v mozgu, ale nájdeme ho aj v iných oblastiach tela ako napríklad: oči, kostná dreň alebo črevá. Akékoľvek úlomky svetla, ktoré na vás pôsobia počas spánku znižujú alebo zastavujú tvorbu melatonínu a vy sa v noci budíte, nedokážete dostatočne dlho udržať hladinu hlbokého spánku a ráno ste unavení a vyčerpaní. Melatonín je tiež silný antioxidant, ktorý má celý rad ďalších výhod.

3. Naše masky na oči na spanie sú mäkkučké a príjemné.

Pomáhajú podráždeným očiam oddýchnuť a zregenerovať sa. To znamená, že kruhy pod očami, opuchy alebo vrásky sa výrazne redukujú.

4. Kvalitná maska na spanie výrazne pomáha redukovať kruhy pod očami.

Kruhy pod očami sú sprievodným javom unavených očí. Ak vaše oči nonstop pracujú je to na nich aj vidieť. Nikdy nedosiahnete taký oddych pre oči ako keď použijete masku na spanie z morušového hodvábu. Vďaka tomu maska na spanie = odstránenie kruhov pod očami, oddýchnuté oči a dobrý zrak.

5. Naša kvalitná maska na spanie je vyrobená zo 100% morušového hodvábu.

Neotláča sa a to znamená, že vám pomáha nahradiť krém proti vráskam. Poznáte ten pocit, keď sa ráno zobudíte a na tvári mate otlačené rôzne otlačky ? Presne toto stlačenie pokožky počas noci narúša jej elasticitu a spôsobuje vznik hlbokých vrások. Chráňte sa použitím našej masky na spanie z morušového hodvábu, ktorá svojím hladkým povrchom chráni okolie oči pred otlačením.

6. Maska na spanie pomáha ľuďom, ktorých trápia citlivé a suché oči.

Naša kvalitná maska na spanie z morušového hodvábu vytvára prirodzenú antibakteriálnu bariéru, ktorá chráni vaše oči. Navyše prirodzené hydratačné vlastnosti hodvábu pomáhajú chrániť oči pred nadmerným vysúšaním.

7. Maska na spanie z morušového hodvábu vám pomáha uvoľniť sa a zbaviť sa stresu.

Snažili ste sa oddýchnuť, uvoľniť sa no nešlo vám to podľa predstáv ? Rušivých elementov v okolí je mnoho, a práve tu zohráva škraboška na spanie významnú úlohu. Pomôže vám vypočuť si vašu obľúbenú meditáciu či hypnózu bez zbytočného rušenia.

8. Spacia maska je ideálna voľba na cestovanie.

Môžete ju použiť kedykoľvek počas dňa, pomôže vám uvoľniť sa na cestách a nevnímať ostatných spolucestujúcich. Navyše vaše oči chráni pred klimatizovanými priestormi.

9. Hodvábna maska na spanie je aj výborný terapeutický prostriedok.

Ak trpíte migrénami, bolesťami hlavy, bolesťou dutín, skúste si priložiť na tvár masku na spanie z morušového hodvábu. Ak ju necháte na par minút v chlade, bude vás príjemne chladiť a zredukuje aj opuchy pod očami.

Kvalitná maska na spanie z morušového hodvábu pomáha zlepšovať kvalitu spánku a čo je najlepšie bez akýchkoľvek vedľajších účinkoch, ktoré sú pri liekoch bežne. Tma vplýva na tvorbu melatonínu podobne ako keď si ho dáte v tabletke (ak ho predsa chcete používať, siahnite po melatoníne v spreji. Melatonín v kapsule rýchlo metabolituje v pečeni a vy reálne získate len 15% účinku). Z dlhodobého hľadiska je maska na oči na spanie to najlepšie čo môžete použiť na zlý spánok.

Viac článkov z kategórie "O hodvábe"