Z dôvodu dovolenky budú všetky objednávky prijaté medzi 4.7-12.7.2024 odoslané 15.7.2024. Ďakujeme za pochopenie.

Výhody morušového hodvábu

Tip pre Vás:

Vypočujte si viac o Spánku, Zdraví a o Mozgu v našom odbornom Podcaste Spi a Ži.

Prečo je morušový hodváb výnimočný a funkčný?

 • Kvalitne spracovaný, lesklý a elegantný vzhľad
 • Hodvábne produkty vytvárajú menej trenia
 • Hypoalergénny a priedušný
 • Svojou hebkosťou pomáha pri prevencii tvorenia vrások
 • Vlasy udržia svoj prirodzený tvar
 • Chráni pokožku pred vysušením (udržuje vlhkosť na tvári)
 • Oleje z Vaších prameňov ostávaju vo vlasovom vlákne a udržujú ho vyživené
 • Chránia pred otlačenou pokožkou po vynikajúcom spánku
 • Prírodné proteínové vlákno – nepohlcuje pachy
 • Nepohlcuje prach, chráni pred roztočmi
 • Pomáha pri rôznych kožných ochoreniach ako ekzém, opar a iné
 • Poskytuje úľavu od alergií a astmy
 • Odporúčané vedcami ľudom s citlivou pokožkou
 • Umožnuje pokožke prirodzene dýchat
 • Výborná termoregulačná schopnosť (ideálne pre horúce a studené noci)
 • Bohatý na antioxidanty a aminokyseliny
 • Aminokyseliny zabraňujú starnutiu buniek
 • Antioxidanty pomáhajú obnove buniek
 • Antibakteriálne účinky – baktérie sa vo vlákne hodvábu neudržia

Biologické hľadisko

Prečo hodváb?

Hypoalergénne vlastnosti hodvábu zahŕňajú  prirodzenú odolnosť voči roztočom, plesniam, kvasinkám a mnohým iným alergénom. Hodváb je  zároveň prospešný aj pre vašu pokožku a vlasy. Spanie na hodvábnej obliečke zmierňuje výskyt vrások tváre.

Čo je hodváb?

Hodváb je tenké, ale pevné a tuhé proteínové vlákno, ktoré vytvára priadka morušová ako vedľajší produkt pri výrobe kokónov. Tieto kvalitné proteínové vlákna dokážu byť vtkané do veľmi mäkkej, jemnej  a hladkej tkaniny. Hodváb sa používal už v starovekej Číne a doteraz sa zvykne nazývať aj  „kráľovnou všetkých látok“.

polia listy morusovnika 1
morusa list moruse

Čo je morušový hodváb (Mulberry Silk)?

Mulberry hodváb je v súčasnosti hodváb najvyššej kvality dostupný na trhu  aký sa spoločnosti podarilo vytvoriť. Produkty z morušového hodvábu patria medzi najtrvácnejšie a najluxusnejšie hodvábne textílie. Unikátnou a hodnotnou vecou na mulberry hodvábe je práve proces, akým sa vyrába. Mulberry hodváb vznikol  skvalitnením divokého hodvábu. Pri výrobe mulberry hodvábu je priadka morušová „Bombyx mori“ kŕmená iba listami morušovníka. Výsledkom je morušový hodváb – jedna z najkvalitnejších textílií dostupných na Zemi. Vlákno mulberry hodvábu je rafinovanejšie. Vďaka čistému procesu výroby a  redukcií nevhodných splodín, ktoré vznikajú ako vedľajší produkt pri výrobe divokého hodvábu, dochádza k produkcii absolútne čistého a zdravotne prospešného bio-materiálu.

Prečo mulberry hodváb?

Jedinečnou výhodou morušového hodvábu je, že je 100% prírodný, bez zápachu a hypoalergénny. Morušový hodváb obsahuje prírodný proteín nazývaný sericín, ktorý znižuje možnosť alergickej reakcie. Preto je obliečka z mulberry hodvábu zdravou a bezpečnou voľbou pre alergikov.


Všeobecné fakty

Viete prečo sú naše produkty vhodné, ak vás trápia rozpírené a elektrizujúce vlasy, so sklonom k strapateniu? 

V prvom rade, 100% kvalitný morušový hodváb je skôr izolátor ako vodič elektrického napätia. Náš 100% prírodný morušový hodváb 6A 22 momme je bez prímesi iných látok. To znamená, že je to 100% čistý, kvalitný produkt?. Čistý morušový hodváb nespôsobuje elektrizovanie vlasov (produkt z hodvábu, ktorý nie je morušový alebo 100% čistý – obsahuje prímesi iných látok, sa v tomto môže líšiť). Vo všeobecnosti ale platí, že čistý hodváb bez prímesi iných syntetík je prirodzene antistatický, pretože elektróny na hodvábe majú záporný náboj, jadro kladný a ten je prirodzene antistatický.
Samozrejme, keď sa pozrieme na triboelektrický jav, za určitých podmienok môžu náboj získať rôzne predmety (sklo + hodváb, jantár + vlna), ale napriek tomu, ak zohľadníme triboelektrický rad, kde sú materiály často uvádzané v poradí polarity prenosu náboja, ktorý získavajú pri kontakte s iným objektom, hodváb a ľudské vlasy alebo pokožka sú veľmi blízko pri sebe. Čím väčšia je vzdialenosť dvoch materiálov v rade, tým väčší náboj medzi sebou vytvoria. Ak sa teda dva materiály nachádzajú blízko seba, odovzdajú si len malý náboj.
Práve preto je hodváb (100% morušový) vhodný na elektrizújuce vlasy.
A pozor! ⚠️ neplatí to na syntetický „hodváb“ (satén).

Krátke ekologické okienko, v ktorom vám chceme priblížiť niektoré z výhod hodvábu

Hodváb a bavlna sú oba prírodné materiályMarkantný rozdiel však nájdeme v produkcii týchto materiálov.

Ročná produkcia bavlny stojí momentálne na čísle 25 miliónov ton! A toto číslo každoročne stúpa > naproti tomu, produkcia hodvábu nepresiahne ročne 0,16 milióna tony (hodváb a jeho produkcia rozhodne nie je masová). Ako môžete vidieť, produkcia bavlny je približne 156x vyššia, s čím sa spája aj väčšie množstvo odpadu, ktorý zaťažuje našu planétu.

Hodváb sa nevyrába ani nedokáže vyrábať masovo. Ďalšou ekologickou výhodou je jeho trvácnosť a zdravotné benefity. Tieto výhody sú neporovnateľné s bavlnou. Zatiaľ čo hodváb predstavuje jedinečný, luxusný artikel ?, ktorý vám bude slúžiť roky bez opotrebovania, bavlna býva často vymieňaný artikel, najmä kvôli rýchlemu opotrebovaniu.

woman hand holding white silk cocoon

Hodnota hodvábu sa nezmenila v priebehu tísicov rokov, bol a stále je považovaný za formu luxusu. Jeho príbeh napísali dejiny a ľudia ho podporujú dodnes. Hodváb je teda skvelým prototypom ekologického materiálu, ktorý ma pridanú hodnotu a bude vám slúžiť roky

Viac článkov z kategórie "O hodvábe"